RØA: Akersposten har fått flere henvendelser de siste dagene fra lesere som lurer på hva som skjer i krysset Vækerøveien/Tore Hals Mejdells vei, ved innkjøringen til Røa torg. Manuell dirigering og kjøring i én retning av gangen har ført til lengre køer enn normalt, også utenom de mest trafikkerte tidene.

En beboer i området har sendt følgende e-post til Akersposten:

"Det er lange køer og hissige bilister. Hva skyldes disse arbeidene og hvor lenge skal de pågå? Det skaper farlige situasjoner i høstmørket som kan føre til ulykker til tross for dirigering av trafikk."

Jarle Johansen i Røa Centrum AS kan fortelle at det blant annet er snakk om flytting av en kum like ved fortauskanten i Vækerøveien, rett utenfor Røa Torg.

– Det skyldes påpekninger fra Bymiljøetaten. Kummen i Vækerøveien og noen kanter på fortauer må justeres, sier han.

– Når er arbeidene ferdig?

– Jeg tror det skal asfalteres i Vækerøveien i dag (tirsdag, red. anm.), og jeg regner med at de er ferdige i løpet av uken med arbeidene, sier Johansen.

Les også

Nå er jeg lei, sint, fortvila – og ikke minst redd!